play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Prezydent Bytomia spotkał się z dyrektorem GCR w Reptach

today20 kwietnia 2020

Background

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz spotkał się z dyrektorem Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” Norbertem Komarem, aby omówić model współpracy w przypadku pojawienia się konieczności objęcia opieką bytomian przez tarnogórski ośrodek.

To ważne, aby nieporozumienia wyjaśniać i wyciągać z nich konstruktywne wnioski. Postanowiliśmy, że wspólnie z GCR „Repty” wypracujemy ścieżkę postępowania na wypadek konieczności udzielenia przez szpital schronienia i opieki pensjonariuszom domu pomocy społecznej – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W czasie pandemii koronawirusa sytuacja podopiecznych domów pomocy społecznej w Polsce jest trudna i dynamiczna. Musimy być gotowi do tego, aby móc udzielić im opieki w sposób sprawny i profesjonalny. Dlatego wspólnie z władzami Bytomia chcemy opracować procedury przyjęcia do szpitala pacjentów domów pomocy społecznej, którzy mogą być zakażeni koronawirusem – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR „Repty”.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytomiu i GCR „Repty” opracują zespół dobrych praktyk na wypadek konieczności przeniesienia dużej liczby pensjonariuszy do szpitala. Nieporozumienie jakie zaistniało pomiędzy władzami Bytomia a dyrekcją GCR „Repty”, związane z planowanym ulokowaniem w tarnogórskim ośrodku pensjonariuszy DPS „Kombatant” zostało wyjaśnione.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content