play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polityka

Prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska-Duraj, z absolutorium

today26 czerwca 2020

Background

W czwartek, 25 czerwca, podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie, Prezydent Sława Umińska-Duraj otrzymała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2019. W głosowaniu 16 radnych opowiedziało się za, zaś 4 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, oznacza to, że zdecydowana większość radnych bardzo pozytywnie oceniła przedłożony Raport o stanie miasta i sprawozdanie z realizacji budżetu miasta za 2019 rok. Decyzję nad udzieleniem absolutorium poprzedziła debata oraz głosowanie projektów uchwał w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta wotum zaufania oraz w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Piekary Śląskie za 2019 r.

Dziękuje bardzo za udzielenie absolutorium, a wcześniej wotum zaufania. Jest to podsumowanie nie tylko pracy prezydenta, ale wysiłek zbiorowy wielu osób. Cieszę się, że nasza praca została doceniona przez większość radnych. Podnosząc rękę za budżetem miasta, przykładacie się do rozwoju Piekar Śląskich – powiedziała Prezydent Sława Umińska-Duraj.

Podczas sesji przedstawiono też uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie opinii o przedłożonym przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2019 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego oraz w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piekary Śląskie w sprawie absolutorium dla Prezydenta Miasta Piekary Śląskie za 2019 rok – obie były pozytywne. Również Komisja Rewizyjna wnioskowała o udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

Raport o stanie miasta za rok 2019 został zaprezentowany podczas majowej sesji Rady Miasta.

 

źródło/foto: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content