play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Prezydent Piekar, Sława Umińska-Duraj uczestnikiem Piekarskiego Półmaratonu!

today26 lipca 2021

Background

Biegowe święto w Piekarach Śląskich. W sobotę, 24 lipca, w mieście odbyła się kolejna edycja PKO BP Piekarskiego Półmaratonu i Nocnej Zadyszki. Na starcie stanęło kilkuset zawodników.

 

– Wielkie święto biegowe w Piekarach Śląskich. II PKO Piekarski Półmaraton. Frekwencja dopisała. Na starcie zameldowało się ponad 600 zawodników. Już tradycyjnie 3 dystanse. Półmaraton, Nocna Zadyszka i Marsz Nordic Walking. To jest taka nietypowa impreza, ponieważ smaczku nadaje tej imprezie, krótki odcinek biegnący ulicą Józewską, gdzie jest zupełnie ciemno, a trasę oświetlają reflektory samochodów. Więc jest to takie dodatkowe przeżycie, dodatkowe emocje dla uczestników- mówił dyrektor piekarskiego MOSiR-u, Łukasz Tomczyk.

 

– Cieszymy się, że nagle zaczęło się coś dziać. Nie spodziewaliśmy się, że frekwencja aż tak dopisze. To, że my jesteśmy w Koronie Śląskich Półmaratonów, stawia nas w gronie dużych półmaratonów. To też sprawia, że odwiedzają nas coraz szybsi biegacze. No nic, tylko się cieszyć, że te wyniki są z roku na rok, coraz lepsze. Biegacze też już nas poznali, że trasa jest dobrze zabezpieczona. Organizator potrafi tutaj zadbać o każdy detal. To sprawia, że Piekary Śląskie zaczynają słynąć z tego półmaratonu i to też sprawia, że coraz więcej ludzi do nas przyjeżdża – dodał Bartosz Szołtysik ze stowarzyszenia Lecymy Durś, które było współorganizatorem imprezy.

Jak zawsze prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska- Duraj nie zawiodła mieszkańców i nie przyglądała się z boku rywalizacji, a sama zmierzyła się z trasą półmaratonu.

 

– Nie ukrywam, że druga pętla na Kopcu była dramatyczna, ale kieruję się dewizą- Jeśli nie możesz zrobić kroku, zrób następny- i udało się dotrzeć do mety. Dużo podbiegów, dużo takich długich odcinków pod górę, ale maratończycy, półmaratończycy takie trasy uwielbiają. To bardzo ważne, że wielu gości spoza miasta, no ale też wspaniała organizacja – podkreślała prezydent, Sława Umińska- Duraj.

 

To był szczególnie udany dzień dla zwycięzcy biegu na 10 kilometrów, Włocha Roberto Dimiccoliego.

– Jestem bardzo zadowolony. Myślałem, że będzie dzisiaj trochę zimno, bo chyba w Polsce około 21 jest zimno, ale okazało się, że było ciepło, fajnie. Byłem pierwszy raz tutaj, w Piekarach Śląskich. Ta miejscowość jest bardzo fajna – przyznał zwycięzca Nocnej Zadyszki, Roberto Dimiccoli.

Na najdłuższym dystansie, czyli półmaratonu, najlepszy okazał się Mateusz Mrówka.

– Trasa jest bardzo wymagająca. Dużo górek. Bardzo cieszę się z wygranej, bo jak na taką trasę to czas dobry – mówił zwycięzcą Piekarskiego Półmaratonu, Mateusz Mrówka.

 

W rywalizacji Nordic Walking wygrał natomiast Karol Stiller.

– Bardzo są mocni rywale, więc ja na asfalcie czułem się dobrze. Sędziowie zrobili genialną robotę. Puszczali nas po 4. Trasa dla mnie rewelacyjna. Przede wszystkim to, że w pewnym momencie, po dwóch kilometrach złączyliśmy się z biegaczami. No i oni, wiadomo, na prostej, czy na zbiegu to odbiegali ode mnie, ale już pod górkę… No mieli już lekkiego doła niektórzy. Ale było fajnie! Były pogaduchy. Cieszę się ogromnie ze zwycięstwa. Jestem tutaj pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni – cieszył się z wygranej Karol Stiller.

Była to druga edycja tego wydarzenia, a organizatorzy już zapraszają na kolejną odsłonę.

 

 

Fot: Facebook/KWW Sławy Umińskiej- Duraj

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content