play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polityka

Prezydent Raciborza i jego współpracownicy objęci kwarantanną

today17 marca 2020

Background

Prezydent Raciborza – Dariusz Polowy oraz jego dwaj zastępcy zostali objęci kwarantanną, która potrwa do przynajmniej 23 marca. Wszyscy trzej włodarze miasta mieli bezpośredni kontakt z Ministrem Środowiska, Michałem Wosiem, który jest potwierdzonym nosicielem koronawirusa.

W publicznym oświadczeniu prezydenta Raciborza możemy przeczytać:

  • Po ogłoszeniu informacji, że badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia, zostałem zobligowany do przejścia kwarantanny. Z ministrem Wosiem widziałem się w poniedziałek, 9 marca w Raciborzu. Obecnie czekam na wyniki badania na obecność koronawirusa. Bez względu na wynik, odbędę jeszcze tydzień kwarantanny domowej, która obowiązuje przez 14. dni od daty kontaktu z chorym.

Włodarz prosi także mieszkańców o przestrzeganie zasad kwarantanny: Jeszcze raz apeluję do Państwa o powściągliwość w udziale we wszelkich spotkaniach. Wszystkim powinno nam zależeć na ochronie naszych bliskich i spowolnieniu wirusa.

Mimo kwarantanny i odseparowania od innych nie zaprzestaje pracować: Na moim koncie facebook będę Państwa nadal informował o bieżącej sytuacji w mieście.

źródło,zdjęcie:Facebook/Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content