play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Problem z parkowaniem w Bytomiu. Robimy to źle

today16 stycznia 2020

Background

Problem z parkowaniem w Bytomiu. Coraz częściej Straż Miejska w Bytomiu otrzymuje ostatnio sporo zgłoszeń o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach na ul. Katowickiej. Źle zaparkowane pojazdy blokują przejście dla pieszych i utrudniają ruch innym.

Straż Miejska w Bytomiu otrzymuje coraz więcej zgłoszeń w związku ze złym parkowaniem na ulicy Katowickiej. Problem pojawia się głównie w rejonie ciągu pieszo-rowerowego. Jednocześnie, funkcjonariusze zaznaczają, że po północnej stronie ulicy Katowickiej, właśnie w miejscu przebiegu ciągu pieszo-rowerowego obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Źle zaparkowane samochody nie tylko utrudniają ruch pieszych i innych samochodów, ale również komunikacji tramwajowej i autobusowej. Wielokrotnie dochodziło już do sytuacji, w której źle zaparkowany pojazd utrudnił przejazd tramwajom m.in. na ul. Moniuszki, co powodowało zator na drodze. Ponadto źle zaparkowane samochody, np. na drogach pożarowych utrudniają pracę strażakom podczas akcji związanych m.in.: z gaszeniem pożarów czy ewakuacją ludzi w budynków.

Warto podkreślić, że każdy przypadek złego parkowania podlega karze w postaci pouczenia, mandatu karnego, a w uzasadnionych sytuacjach pojazd może zostać odholowany.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content