play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Próbował ukraść butlę z gazem, miejsce doświetlał… zapalniczką

today19 lutego 2020

Background

Próbował ukraść butlę z gazem, miejsce doświetlał… zapalniczką. Do niecodziennej kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę w Rębielicach Królewskich. Podczas wypinania butli z gazem, mężczyzna zapalniczką oświetlił miejsce, co zakończyło się pożarem. Złodziej uciekł, ale kłobuccy kryminalni szybko wytypowali i zatrzymali mężczyznę.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, kiedy kłobucka policja otrzymała zgłoszenie o pożarze butli z gazem na terenie parafii św. Rocha w Rębielicach Królewskich w gminie Popów. Na miejsce udali się policjanci i straż pożarna, która ugasiła pożar. Funkcjonariusze rozpoczęli działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności pożaru i odnalezienie złodzieja.

Kryminalni ustalili, że łupem złodzieja został butla z gazem, która była podłączona do sieci grzewczej. Śledczy szybko wytypowali, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Zatrzymanym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Popów, który jest dobrze znany kłobuckim funkcjonariuszom. Okazało się, że do pożaru doszło „przypadkiem”, kiedy mężczyzna użył zapalniczki do oświetlenia miejsca, z którego wypiął butlę z gazem.

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za kradzież oraz spowodowanie pożaru grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content