play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Próbował zabić byłą żonę i jej partnera maczetą

today28 kwietnia 2020

Background

Próbował zabić byłą żonę i jej partnera maczetą. Do dramatycznego zdarzenia doszło w Kłomnicach w powiecie częstochowskim. 37-letni mężczyzna wdarł się na posesję, gdzie usiłował zabić swoją byłą żonę i jej partnera maczetą. Wcześniej jedną z osób obezwładnił paralizatorem. Zaatakowany mężczyzna zdołał odeprzeć atak napastnika. Para z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo. Oprócz usiłowania zabójstwa, 37-latek usłyszał również zarzut kierowania samochodem bez uprawnień, które odebrano mu kilka dni wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Kłomnic zatrzymali w środę 37-letniego mieszkańca gminy Kłomnice. Mężczyzna wdarł się na prywatną posesję, z zamierzając zabić swoją byłą żonę i jej partnera. Napastnik oprócz maczety, miał przy sobie nóż i paralizator, którym najpierw obezwładnił jedną z ofiar. Tylko dzięki stanowczej postawie zaatakowanego mężczyzny i szybkiej reakcji policjantów z Kłomnic nie doszło do tragedii. Z licznymi obrażeniami od zadawanych ciosów ostrym narzędziem kobieta i jej partner trafili do szpitala.

Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo. Oprócz usiłowania zabójstwa, 37-latek usłyszał również zarzut kierowania samochodem bez uprawnień, które odebrano mu kilka dni wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content