play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Prof. Andrzej Bochenek nie wyrażał na to zgody! O jaką sprawę chodzi?

today1 czerwca 2022

Background

Profesor Andrzej Bochenek – wybitny, polski kardiochirurg i nauczyciel akademicki nie zgadza się na to, by jego wizerunek był bezprawnie wykorzystywany do promowania produktów medycznych. Wystosował apel.

Sprawę opisano w oficjalnym piśmie Grupy American Heart of Poland. Czytamy w nim, że  wizerunek prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Bochenka, wybitnego kardiochirurga, współzałożyciela Polsko-Amerykańskich Klinik Serca został wykorzystany bezprawnie.

Prof. Andrzej Bochenek informuje o zaistniałej sytuacji

Informacje dotyczące rzekomego polecenia ze strony profesora dotyczyły suplementów diety i pojawiały się m.in. na portalu Facebook oraz jako reklamy internetowe. Profesor Andrzej Bochenek nie poleca i nie promuje, jak czytamy w piśmie, żadnych leków i suplementów swoim nazwiskiem – prawdziwe rekomendacje mogą pochodzić jedynie od Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jak podkreśla profesor Bochenek, do interwencji w tej sprawie skłoniła go troska o dobro pacjentów. Coraz częściej zgłaszały się do niego osoby, które informowały, że zakupiły polecane przez niego leki.

– W takiej sytuacji nie mogłem pozostawać bezczynny i postanowiłem zareagować. Mam nadzieję, że informacja na ten temat dotrze do jak najszerszego grona osób. Bardzo mi na tym zależy, żeby pacjenci nie kupowali preparatów, które rzekomo im polecam i mają poprawić ich stan zdrowia – tłumaczy.

Profesor Andrzej Bochenek zaznacza, że osobiście nigdy nie reklamował żadnych farmaceutyków – niezależnie od tego, czy są to produkty sprzedawane w aptece czy też np. dostępne w sklepach internetowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych lekarzy z branży kardiologicznej i kardiochirurgicznej. Jeśli jakieś leki są polecane przez środowisko lekarzy, to jest to czynione za pośrednictwem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

– Chciałbym wszystkich przestrzec przed przyjmowaniem niesprawdzonych leków i suplementów. Proszę nie kupować żadnych produktów, które są rzekomo rekomendowane przez moją osobę. Tego typu informacje są nieprawdziwe – apeluje Andrzej Bochenek.

Andrzej Bochenek jest polskim kardiochirurgiem, profesorem nauk medycznych i nauczycielem akademickim. Jest też kierownik I Kliniki Kardiochirurgii GCM Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz współzałożycielem sieci klinik American Heart of Poland.

Fot. screen youtube

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content