play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Profilaktyka. Koleje Śląskie wdrożyły specjalne procedury wz. z koronawirusem

today6 marca 2020

Background

W związku z potencjalnym ryzykiem wystąpienia zarażenia koronawirusem Koleje Śląskie przypominają wszystkim podróżnym, by zwracali uwagę na stan zdrowia swój i współpasażerów oraz zachowywali wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Odpowiednie procedury w tym zakresie zostały wdrożone również wśród pracowników spółki. Wprowadzono także wzmożone działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pojazdów.

Pracownicy Kolei Śląskich zostali m.in. poinstruowani na jakie zewnętrzne objawy chorobowe u podróżnych zwracać uwagę, by w razie potrzeby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i powiadomić odpowiednie służby. Wszyscy kierownicy pociągów zostali wyposażeni w indywidualne apteczki z odpowiednią zawartością. Stosowne szkolenie i wyposażenie zostało również wprowadzone w kasach.

 

 

Dodatkowo, w pociągach Kolei Śląskich można znaleźć przydatne informacje nt. koronawirusa, jego objawów, sposobów na unikanie zakażenia oraz pomocnych telefonów kontaktowych.

Przewoźnik zwraca przy tym uwagę, by zawsze zgłaszać do pracowników drużyn pokładowych wszystkie sytuacje, w której następuje pogorszenie samopoczucia i może być potrzebna pomoc.

W miarę możliwości wprowadzane są również wzmożone działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pojazdów. Łącznie nad czystością naszych pociągów czuwają 63 osoby. Wnętrza pojazdu są czyszczone zarówno z użyciem detergentów jak i pary – oba te czynniki skutecznie zwalczają koronawirusa. Dezynfekowane są wszelkie elementy, które mają kontakt z dużą liczbą osób – jak np. uchwyty czy wnętrza toalet.

źródło: Koleje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content