play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Program restrukturyzacji górnictwa do końca czerwca. Niewykluczone, że powstanie NOWY PODMIOT

today13 maja 2020

Background

Program restrukturyzacji górnictwa zostanie przedstawiony do końca czerwca – taką deklaracje złożył w Katowicach, Minister Aktywów Państwowych, Jacek Sasin. Wicepremier dodał również, że jest on konieczny, bo pandemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w górnictwo węglowe. Obecnie w województwie śląskim koronawirusem zakażonych jest blisko 1000 górników oraz 650 osób z ich bliskich rodzin. Cały czas trwają badania przesiewowe w kopalniach.

– W tej chwili bardzo intensywnie pracujemy nad takim całościowym projektem restrukturyzacji polskiego górnictwa, nie tylko Polskiej Grupy Górniczej. PGG w najbliższym czasie przedstawi cały program działań – mówił w Śląskiem wicepremier Jacek Sasin.

 

 

– W perspektywie kilku tygodni będziemy gotowi do tego, żeby taki całościowy program, wraz z rozwiązaniami legislacyjnymi i bardzo dokładnymi wyliczeniami finansowymi, przedstawić – zapowiedział Minister Aktywów Państwowych.

 

Nieoficjalnie mówi się o powołaniu mega spółki „Polski Węgiel” w skład w której wchodziłyby: Polska Grupa Górnicza, Jastrzębska Spółka Węglowa, Tauron Wydobycie oraz Węglokoks Kraj. Przypomnijmy, że po odwołaniu Adama Gawędy, jako pełnomocnika rządu do spraw górnictwa, za ten sektor odpowiedzialny jest Jacek Sasin. 

Fot: Adam Guz/KPRM

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content