play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Projekt „CyberGeek”, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci

today13 kwietnia 2021

Background

Grupa młodych ludzi ze szkół średnich na Śląsku prowadzi projekt społeczny „CyberGeek” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W ramach tej olimpiady uczniowie szkół średnich i studenci organizują projekty społeczne, wydarzenia publiczne i zbiórki charytatywne na wybrane przez siebie tematy.

Organizując projekty uczestnicy rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz zdobywają respektowane na całym świecie certyfikaty. Jednym z takich projektów jest „CyberGeek” .

Projekt społeczny „CyberGeek” porusza tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w Internecie. Projekt ma na celu zwalczanie problemu jakim jest niedoinformowanie społeczeństwa na tematy cyberbezpieczeństwa oraz technologii. Projekt porusza problemy społeczne jakimi są wykluczenie technologiczne, cyberprzemoc i przestępstwa w sieci.

Przeciwdziałanie tym problemom jest realizowane poprzez tworzenie artykułów, infografik oraz webinariów. W ramach przedsięwzięcia osoby zainteresowane mogą się dowiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie, skutecznie chronić swoje dane w sieci oraz jakie są sposoby na zabezpieczenie plików na swoich komputerach, dowiedzą się one również jak wyszukiwać wartościowe informacje w Internecie, czym jest fake-news i clickbait.

Działania oraz cele projektu „CyberGeek” dotykają bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczne korzystanie z Internetu. Sprawa ta jest szczególnie ważna obecnie – w czasach pandemii, gdy przed ekranem komputera spędzamy większość naszego czasu ucząc się, pracując oraz korzystając z różnych form rozrywki.

Osoby zainteresowane mogą śledzić działania projektu społecznego „CyberGeek” za pośrednictwem fanpage’a na Facebooku, konta na Instagramie lub przy pomocy strony internetowej cybergeek.pl.

Seria webinariów pod tytułem „Bezpieczny Internet” odbędzie się w najbliższym czasie, dokładne informacje pojawią się na stronie internetowej.

Projekt swoim patronatem honorowym  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Katowice.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content