play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Projektantka z Zabrza ruszyła z akcją szycia masek dla szpitali. „W 4 dni uszyjemy 1600”

today20 marca 2020

Background

Maski ochronne stosowane przez personel medyczny zabezpieczają przede wszystkim pacjentów w trakcie przeprowadzanych operacji lub zabiegów ambulatoryjnych. W związku z poważnymi problemami z dostępnością masek ochronnych, Romana Kryściak, projektantka z Zabrza, zaproponowała szpitalowi w Katowicach dostarczenie masek uszytych przez krawcowe z całej Polski.

 

– W przypadku, gdy nasza placówka będzie mieć ich wystarczający zapas, nadwyżkę przekażemy  innym placówkom w regionie – zapewnia Patrycja Onak wiceprezes Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

 

 

Romana Kryściak projektantka z Zabrza zorganizowała akcję szycia masek dla szpitali, w którą włączyły się krawcowe z Żor, Katowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Warszawy, Lublińca, Lublina, Stargardu, Zabrza, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa, Kościerzyny i Gdyni oraz Gdańska.

W ciągu 4 dni krawcowe planują uszyć około 1600 masek ochronnych. Krawcowe otrzymują codziennie przesyłki od firm, które za darmo dostarczają materiał oraz gumki.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content