play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Promile na drodze. Kolejne zatrzymania

today8 sierpnia 2022

Background

Promile w organizmie osób kierujących są niedopuszczalne. Okazuje się niestety, że wciąż nie brakuje tych, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Dobre warunki pogodowe skłaniają do tego, by aktywnie spędzić czas. Nic dziwnego, że użytkownicy hulajnóg i rowerzyści chętnie korzystają z wyznaczonych dla nich miejsc. Niestety nie brakuje tych, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu.

Złapano dwie pijane osoby

Pogoda w weekend zachęcała do aktywności fizycznej poza domem. Policjanci z Mysłowic informują, że na ulicach miasta nie brakowało użytkowników hulajnóg elektrycznych i rowerów. Niestety nie zabrakło tych, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu.

W sobotę, tuż po godzinie 15.00, na ulicy Świętojańskiej uwagę policjantów przykuł jeden z rowerzystów. Policjanci skontrolowali trzeźwość 40-letniego mieszkańca Mysłowic. Badanie alkomatem wykazało 0,75 promila w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany w minioną niedzielę na ulicy Janowskiej. Poruszający się na hulajnodze elektrycznej 46-letni mieszkaniec Mysłowic miał w organizmie ponad pół promila. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Źródło: KMP Mysłowice

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content