play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bezpłatne „Metamorfozy” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

today12 października 2021

Background

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim wraca ze swoim sztandarowym projektem. Do rozdania jest 200 bezpłatnych „Metamorfoz”. Promocja w najbliższą sobotę, 16 października.

Chodzi oczywiście o  kalendarz , którego hasłem przewodnim są „Metamorfozy”. Od lat, zawsze jesienią pojawia się jego nowe wydanie, a w nim nowe artystyczne zdjęcia. Tym razem tematycznie związane są ze stuleciem Powstań Śląskich. Promocję kalendarza oraz otwarcie wystawy zaplanowano w sobotę o godzinie 17.00. Co ważne, każdy uczestnik imprezy otrzyma kalendarz nieodpłatnie.

-Jest tym razem trochę więcej kartek, niż przewiduje to kalendarz. Kwartały przedzielone są charakterystycznymi bibułami, spod których wyłania się sentymentalne przesłanie. W tym kalendarzu jest ogromny ładunek emocjonalny. Rodzaj takiego połączenia czasu teraźniejszego z przeszłością. To jest niezwykle poruszająca edycja, która składa hołd Śląskowi – mówi Stanisław Zając, dyrektor Centrum Kultury Ślaskiej w Nakle Śląskim.

 

Po otwarciu wystawy o tematyce powstańczej, odbędzie się projekcja odrestaurowywanego cyfrowo filmu „Sól ziemi czarnej” Kazimierza Kutza. Na ten element wydarzenia obowiązuje jednak telefoniczna rezerwacja miejsc.

Radio Piekary od lat patronuje projektowi Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content