play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Proponowali pościel – okradli niedoszłą klientkę. Kilka razy

today2 września 2020

Background

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilkakrotnie okradli 82-letnią mieszkankę gminy Herby. Przestępcy wchodzili do domu ofiary pod pretekstem sprzedaż pościeli i kołder.

W czwartek rano dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób, które na terenie jednej z miejscowości gminy Herby miały odwiedzać mieszkańców i oferować do sprzedaży kołdry. W trakcie jednej z takich wizyt miał zginąć portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Policjanci ustalili pojazd, którym poruszali się potencjalni sprawcy kradzieży oraz kierunek, w jakim odjechali.

Niebawem odpowiadający opisowi pojazd na francuskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany po krótkim pościgu w Woźnikach. Autem podróżowali dwaj 56-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla.

Prowadzący sprawę kryminalni ustalili, że zatrzymani już kilkukrotnie „odwiedzali” 82-letnią mieszkankę gminy Herby, po których to wizytach ich łupem mogło paść nawet kilka tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

źródło: Policja Lubliniec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content