play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Protest egzaminatorów WORD

today8 sierpnia 2022

Background

Protest egzaminatorów WORD trwa. To kontynuacja działań podejmowanych w lipcu i odpowiedź na brak reakcji ze strony resortu infrastruktury.

Protestujący domagają się przede wszystkich wyższych pensji. Chcą też zmian w zasadach oceniania kursantów. Niektórzy z pracowników wzięli urlopy, a braki kadrowe sprawiły, że zaplanowane na dziś egzaminy zostały częściowo odwołane.

Protest egzaminatorów WORD – kontynuują lipcowe działania

Najpoważniejsza sytuacja związana z akcją protestacyjną jest obecnie na Podkarpaciu. Nie inaczej jest w Małopolsce. W Krakowie odwołano dziś wszystkie egzaminy praktyczne. Jutro i pojutrze przeprowadzone będą z kolei jedynie te skierowane do kandydatów na kierowców kategorii C+E. Egzaminy teoretyczne odbywają się z kolei zgodnie z planem. O obecnej sytuacji w naszym regionie poinformował z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach:

Działania protestacyjne są pokłosiem rozmów prowadzonych w lipcu z wiceszefem Ministerstwa Infrastruktury Rafałem Weberem. Mówiono wówczas o powołaniu specjalnej grupy roboczej. Obiecywano też podwyżki, których do tej pory nie ma. Wiceminister Weber, odpowiadając na interpelację poselską Iwony Arendt, otwarcie zajął stanowisko w tej sprawie, pisząc: „Informuję, że Minister Infrastruktury na chwilę obecną nie planuje zmiany polegającej na kwotowym podwyższaniu stawek wynagrodzenia egzaminatorów„. Komitet Egzaminatorów RP domagał się w przestrzeni publicznej spotkania z ministrem Andrzejem Adamczykiem.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content