play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Protest kobiet trwa. Dziś kolejne manifestacje m.in. w Katowicach, Będzinie i Zabrzu

today28 października 2020

Background

Na dziś zaplanowano kolejne manifestacje w województwie śląskim. Te odbędą się m.in. w Katowicach, Będzinie i Zabrzu. Na ulice ponownie wyjdą kobiety, aby sprzeciwić się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

W całej Polsce kobiety w ramach sprzeciwu wobec czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie poszły dziś do pracy i wyszły na ulice. W Katowicach o 12.00 mają rozpocząć się dwie demonstracje. Jedna z nich pod hasłem „Rave – olucja technoblokada” rozpocznie się przed siedzibą NOSPR-u. Równolegle przed Pomnikiem Powstańców Śląskich swoją demonstrację zaplanowały studentki i doktorantki Uniwersytetu Śląskiego.

Na tym jednak nie koniec. Kolejna seria protestów kobiet przejdzie przez śląskie ulice po południu. Panie strajkować będą w Zabrzu na ulicy Dworcowej i w Piekarach Śląskich przed Urzędem Miasta. To o 17:30. A pół godziny wcześniej w Będzinie w pobliżu zamku, na wodzisławskim Rynku oraz na Placu Daszyńskiego w Częstochowie. Z kolei o 18:00 protest zaplanowany jest na skwerze Doncaster w Gliwicach i w centrum Cieszyna. Potem o o 19:00 z transparentami na ulicę Piastowską wyjdą mieszkanki Tarnowskich Gór, a przed Bazyliką św. Wojciecha pojawią się mieszkanki Mikołowa. Równolegle tłum w ramach strajku generalnego zbierze się też na katowickim Rynku.

 

 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content