play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Protest mieszkańców Dąbrowy Górniczej. „NIE” dla ciężarówek na Strzemieszyckiej!

today5 sierpnia 2021

Background

„NIE” dla tirów na lokalnych drogach. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej znów sprzeciwiają się ciężarówkom, które codziennie dojeżdżają do Euroterminalu w Sławkowie. Kolejną już pikietę na ulicy zaplanowali na dziś.

Wychodzą na ulice bo nie chcą tirów pod oknem. Mieszkańcy dąbrowskich Strzemieszyc sprzeciwiają się ciężarówkom dojeżdżającym do Euroterminalu w Sławkowie. Codziennie przed ich domami przejeżdża nawet 1000 tirów a hałas i spaliny, niezmiennie od kilku lat, uprzykrzają im życie . Przypomnijmy od lipca ubiegłego roku wprowadzono tam rozwiązanie czasowe -decyzją władz gmin Zagłębia co 2 miesiące ciężarówki jeżdżą naprzemiennie Strzemieszycką w Dąbrowie i Hrubieszowską w Sławkowie. Zgodnie z zawartym porozumieniem taka organizacja ruchu ciężkiego ma tam potrwać do lipca przyszłego roku. Samorządowcy tłumaczyli wówczas, że to doraźne rozwiązanie, bo droga do Euroterminalu to kwestia nie tylko Zagłębia ale kraju. Dlatego w ramach międzygminnego porozumienia wysłano także apel do Ministerstwa Infrastruktury z prośbą o wykonanie inwestycji bądź środki na budowę łącznika z DK 94, co skutecznie rozwiązałoby problem mieszkańców. Niestety mimo ponawianych apeli władz Dąbrowy Górniczej – Ministerstwo w tej sprawie konsekwentnie milczy.

Dzisiejszy protest mieszkańców odbędzie się w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Rudnej o godzinie 10:00 i zakończy o 12:00. Następnie protestujący chcą przekazać pisemny apel do premiera Mateusza Morawieckiego.

fot.: facebook/Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content