play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Protest w kopalni Mysłowice- Wesoła

today3 grudnia 2020

Background

Okupują gabinet dyrektora zakładu. Trwa protest załogi kopalni Mysłowice – Wesoła. Powodem niezadowolenia jest sposób, w jaki została dokonana zmiana na stanowisku dyrektora ds. pracy w kopalni.

Zarząd nie uzgodnił wyboru ze związkami i stąd dzisiejszy protest załogi kopalni Mysłowice- Wesoła. Okupują między innymi gabinet dyrektora. Dziś rozmowy z przedstawicielami Polskiej Grupy Górniczej.

Negocjacje o poranku

Jak powiedział Radiu Piekary wiceprzewodniczący Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce, Sebastian Czogała, rozmowy z dyrekcją mają się rozpoczynać o godzinie 8 rano. Liczą na porozumienie.

Uzgodnienia bez związków

Związek zawodowy przypomina, że do tej pory, zgodnie z zapisami porozumienia, wybór dyrektora odbywał się za zgodą związków zawodowych. To była wspólna decyzja zarządu spółki i strony społecznej. Tym razem wszystko odbyło się bez uzgodnień.

Jak pisze portal nettg.pl, wczoraj nowy dyrektor ds. pracy w kopalni Mysłowice-Wesoła miał rozpocząć pracę, ale nie został wpuszczony przez protestujących na teren zakładu. Związkowcy rozpoczęli akcję okupacyjną – ok. 10 protestujących okupuje gabinety dyrektora kopalni oraz naczelnego inżyniera. Protest popierają wszystkie związki zawodowe działające w kopalni Mysłowice-Wesoła.

(fot.:https://commons.wikimedia.org/wiki/Kwk_wesoła.jpg)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content