play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Protest w WORD. Są kłopoty z egzaminami na prawo jazdy na Śląsku

today11 maja 2021

Background

Dziś protest odbił się już na egzaminowanych. Mowa o wstrzymywaniu się od podejmowania pracy przez egzaminatorów i pracowników obsługi klienta w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Sprawa dotyczy wszystkich ośrodków terenowych WORD w województwie.

To już dzień strajku w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku. Jak ustalił reporter Radia Piekary, najgorzej sytuacja wygląda w Jastrzębiu, gdzie strajkują wszyscy egzaminatorzy. W większości ośrodków w regionie kadra jest mocno ograniczona. Związkowcy domagają się podwyżki w kwocie 1000 złotych brutto dla egzaminatorów:

– W tamtym roku obiecane nam były podwyżki: 600 złotych dla egzaminatorów, 300 złotych dla obsługi klienta, po czym powiedziano nam, że ze względu na pandemię te podwyżki zostają odwołane.  Okazało się, że w tym samym czasie został zmieniony plan finansowy. Niby nie ma pieniędzy dla pracowników, a został przeprowadzony remont za 120 tysięcy w oddziale terenowym w Tychach – mówi Radiu Piekary Sebastian Białkowski z Solidarności.

Dyrektor katowickiego WORD-u, Łukasz Drob zaznacza, że o podwyżkach teraz nie można mówić, bo przez pandemię ośrodek odnotował stratę na poziomie ponad 5 milionów złotych – z samych egzaminów.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content