play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

PROTEST weselnych branż w Katowicach. Przedsiębiorcy mają dość

today5 lutego 2021

Background

Protest w Katowicach. Pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Warszawskiej od 14:00 protestują przedstawiciele branży ślubnej.

W Katowicach, na ulicy Warszawskiej przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości miał miejsce protest branży weselnej. Organizatorzy chcą przedstawić swoje postulaty.

– Za moment pojawi się problem głodu – a nie wirusa – który jest główną przyczyną zgonów. My po prostu chcemy wrócić do pracy, chcemy dowiedzieć się kiedy to będzie możliwe. Chcemy dać swobodę naszym parom młody, które tak naprawdę cierpią na tym najbardziej – mówi reporterowi Radia Piekary jeden z przedsiębiorców w czasie protestu.

– Mamy dość przede wszystkim tego, że jest brak konkretów. Jest gra „w kotka i myszkę” już praktycznie od roku. Ludzie chcą pracować. Ludzie chcą robić wesela – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary inny protestujący.

– To co się teraz dzieje dotyka nas bardzo mocno. My nie możemy już dłużej czekać na to co się będzie działo, ponieważ żyjemy w jakiejś rzeczywistości absurdu – w centrach handlowych mogą tłoczyć się ludzie, a my nie możemy  na salach, których często powierzchnie przekraczają 500 metrów kwadratowych, przyjąć nawet 30 osób na skromne rodzinne przyjęcie – mówi reporterowi Radia Piekary właścicielka domu weselnego.

Branża weselna to jedna z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii COVID19. Ślubów jest zdecydowanie mniej, więc tracą właściciele weselnych sal, organizatorzy opraw ślubnych i wszystkich branż, które zarabiają na weselnych przyjęciach.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content