play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Protestu nie będzie. Zarząd JSW podpisał porozumienie ze związkowcami

today1 kwietnia 2021

Background

Było blisko sporu zbiorowego, jednak zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej udało się w porę ostudzić emocje związkowców i podjąć uchwałę o przedłużeniu okresu obowiązywania porozumienia zbiorowego dotyczącego gwarancji zatrudniania dla pracowników.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podpisał porozumienie ze związkowcami, dzięki któremu ponad 20-tysięczna załoga zyskała 10-letnie gwarancje zatrudnienia. Dokument zapewnia też niezmienne warunki zatrudnienia, do czasu wejścia w życie nowego układu zbiorowego pracy. W połowie roku miały wygasnąć poprzednie gwarancje, udzielone załodze przy okazji giełdowego debiutu JSW. Ich przedłużenia domagały się związki zawodowe, które kilka dni temu powołały komitet protestacyjno-strajkowy i zagroziły sporem zbiorowym gdyby się tak nie stało.

Jak czytamy w komunikacie JSW: ewentualne oszczędności, związane z sytuacją finansową Spółki będą poszukiwane przez Zarząd Spółki w obszarach nie dotyczących sfery zatrudniania. Sytuacja JSW nie jest komfortowa – przychody grupy za zeszły rok spadły o blisko 20%. Rzecz jasna największy wpływ miała na to pandemia koronawirusa i przestoje w kopalniach nią wywołane.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content