play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Protestu nie będzie. Zarząd JSW podpisał porozumienie ze związkowcami

today1 kwietnia 2021

Background

Było blisko sporu zbiorowego, jednak zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej udało się w porę ostudzić emocje związkowców i podjąć uchwałę o przedłużeniu okresu obowiązywania porozumienia zbiorowego dotyczącego gwarancji zatrudniania dla pracowników.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podpisał porozumienie ze związkowcami, dzięki któremu ponad 20-tysięczna załoga zyskała 10-letnie gwarancje zatrudnienia. Dokument zapewnia też niezmienne warunki zatrudnienia, do czasu wejścia w życie nowego układu zbiorowego pracy. W połowie roku miały wygasnąć poprzednie gwarancje, udzielone załodze przy okazji giełdowego debiutu JSW. Ich przedłużenia domagały się związki zawodowe, które kilka dni temu powołały komitet protestacyjno-strajkowy i zagroziły sporem zbiorowym gdyby się tak nie stało.

Jak czytamy w komunikacie JSW: ewentualne oszczędności, związane z sytuacją finansową Spółki będą poszukiwane przez Zarząd Spółki w obszarach nie dotyczących sfery zatrudniania. Sytuacja JSW nie jest komfortowa – przychody grupy za zeszły rok spadły o blisko 20%. Rzecz jasna największy wpływ miała na to pandemia koronawirusa i przestoje w kopalniach nią wywołane.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content