play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Protesty zrobiły swoje! Powstaje sygnalizacja świetlna w Świerklańcu

today23 grudnia 2020

Background

Protesty mieszkańców zrobiły swoje. Do końca roku ma być gotowa sygnalizacja świetlna budowana przy przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ulicy Tarnogórskiej, czyli fragmencie drogi krajowej nr 78 w Świerklańcu, z ulicą Stabińskiego i ulicą Wiosenną.

Chodź za infrastrukturę w tym miejscu odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to Gmina Świerklaniec we własnym zakresie podjęła się realizacji nie swojego zadania. Wszystko po tragicznym wypadku na tym przejściu, w wyniku którego życie stracił nastolatek.

-Pomimo wielu wniosków kierowanych zarówno przez mieszkańców, jak i Gminę Świerklaniec do Generalnej Dyrekcji, sygnalizacja świetlna na tym przejściu do tej pory nie powstawała. W lipcu na tym przejściu doszło do tragicznego zdarzenia. Niestety życie stracił nastoletni mieszkaniec Gminy Świerklaniec. To wywołało mocną reakcję mieszkańców, protesty i petycje z żądaniem budowy sygnalizacji świetlnej – potwierdza Radiu Piekary Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec.

W budżecie gminnym zabezpieczono środki, zarówno na projekt, jak i budowę sygnalizacji. Jak się niedawno okazało, warta ponad 150 tysięcy złotych inwestycja, zrealizowana zostanie ze środków gminnych, pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Fot 1: UG Świerklaniec

Fot 2: Archiwum Radio Piekary

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content