play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Prowadziła pod wpływem amfetaminy. Potrąciła śmiertelnie rowerzystkę!

today25 sierpnia 2020

Background

Prowadziła pod wpływem amfetaminy. Potrąciła śmiertelnie rowerzystkę! Decyzją zawierciańskiego sądu, 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27-letnia kierująca peugeotem 206, która na początku czerwca br. w Mierzęcicach, na prostym odcinku drogi potrąciła jadącą poboczem 20-letnią rowerzystkę.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 3 czerwca bieżącego roku około godziny 21.15 na  ulicy Widokowej w Mierzęcicach. Jadąca osobowym Peugeotem 206 27-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, na prostym odcinku drogi, w trakcie manewru wyprzedzania potrąciła jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kierująca jednośladem 20-letnia mieszkanka powiatu, w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu wypadku.

W chwili wypadku kierująca Peugeotem została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kobieta była trzeźwa, jednak do dalszych badań zabezpieczono od 27-latki próbkę krwi. To właśnie dokładne badanie zabezpieczonej krwi wykazało, że kierująca peugeotem 3 czerwca br. znajdowała się pod wpływem amfetaminy. Kobieta została zatrzymana i na wniosek Policji oraz prokuratury doprowadzona do sądu, który wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu.

 

źródło: KPP Będzin

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content