play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Przebudowa Drogi Krajowej nr 44 w Tychach. Finał wiosną

today30 stycznia 2020

Background

Duża inwestycja drogowa zostanie zakończona za kilka tygodni w Tychach. To przebudowa drogi krajowej numer 44, która stanowi jedno z ważnych połączeń Śląska z Małopolską.

Tą trasą można przedostać się z węzła krajowej drogi numer jeden w tyskim Wartogłowcu, przez Bieruń do Oświęcimia czy nawet na Podhale. Ewa Grudniok z tyskiego magistratu mówi, że do zrobienia zostało już bardzo niewiele. Przede wszystkim połączenia z drogami poprzecznymi.

  • cover play_arrow

    Przebudowa Drogi Krajowej nr 44 w Tychach. Finał wiosną Adam Grabałowski

Od niedawna kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego, głównego ciągu trasy 44 pomiędzy ul. Kościelną, a Turyńską w rejonie fabryki FCA. W ramach trwającej od początku 2018 r. przebudowy, właśnie ten fragment drogi zmienił się najbardziej – powstał nowy bezkolizyjny węzeł drogowy.

Kierowcom została udostępniona góra obiektu, którego zadaniem jest rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego. To duża zmiana, która zdecydowanie usprawni komunikację, ponieważ dzięki niej kierowcy jeżdżą w tym miejscu bez utrudnień.Całość inwestycji obejmowała modernizację łącznie 2,5 km drogi.

Na całym odcinku trasy głównej droga została kompleksowo zmodernizowana. Ułożono docelową nawierzchnie ścieralną oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Na odcinku od węzła Wartogłowiec do ulicy Głównej ukończono również chodnik oraz ścieżkę rowerową. Zakończono również zasadnicze roboty w rejonie węzła drogowego i łącznic wraz z zabudową ekranów akustycznych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji zgodnie z umowa o dofinansowanie projektu to ok. 132 mln zł, z czego 85% wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE.

źródło/foto: UM Tychy

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content