play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przeciąga się remont torów w centrum Zabrza

today27 lutego 2020

Background

Kilka miesięcy opóźnienia ale wykonawca natrafił na szereg niespodzianek. Przedłuża się remont torów tramwajowych w centrum Zabrza. Rozkopane jest torowisko na Powstańców Śląskich oraz wzdłuż ulicy Religi i Mikulczyckiej.

Remont torów idzie pełną parą ale już wiadomo, że wykonawca nie dotrzyma terminu. Wszystko przez niezapowiedziane trudności. Wykonawcy natrafili na szereg niespodzianek.

Studni nie było w planie

Największym problemem były dwie studnie teletechniczne, przez które trzeba było zmienić cały projekt, mówi Andrzej Zowada ze spółki Tramwaje Śląskie.

  • cover play_arrow

    Przeciąga się remont torów w centrum Zabrza Adam Złotorowicz

Studnie teletechniczne przez które trzeba było zmienić projekt, zlokalizowane są na skrzyżowaniu Stalmacha z Bytomską i pod jednym z torów przy skręcie z Powstańców Śląskich w Wolności.

Słup nie tam gdzie trzeba

Kolejnym problemem wykonawców są słupy energetyczne. Jeden z tych, na których oparta jest dotychczasowa sieć trakcyjna, znajduje się na prywatnej działce. I tu trzeba było przebudować sieć.

Wyjdzie na zdrowie

Wszystko już opanowaliśmy ale to trwało, dodaje Andrzej Zowada.

  • cover play_arrow

    Przeciąga się remont torów w centrum Zabrza Adam Złotorowicz

Jak usłyszeliśmy w spółce, tramwaj linii numer 3 ma wrócić na swoją dawną trasę w połowie przyszłego miesiąca, linia numer 5 – w połowie kwietnia.

Dodatkowo, ulica Powstańców Śląskich zyska nową  nawierzchnię, będzie też nowa wiata przystankowa na przystanku Zabrze Religi. Inaczej wyglądać będą przystanki na placu Teatralnym.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content