play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przedłużone pracy na autostradzie A1. Roboty także na A4

today14 października 2021

Background

Doszło do komplikacji podczas budowy autostrady A1 na odcinku od Częstochowy do granicy z woj. łódzkim. Mimo to kierowcy będą mogli niebawem cieszyć się nową drogą. Prace trwają także na autostradzie A4.

Przedłuża się ostatni etap prac na autostradzie A1. Odcinek od Częstochowy do granicy z woj. łódzkim nie jest jeszcze w pełni przejezdny. Trwają tam roboty końcowe, a kierowcy muszą poruszać się po zwężce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada jednak, że niebawem całość trasy będzie oddana do użytku.

Zyskają kierowcy podróżujący z Łodzi w stronę Katowic. Udostępnimy sześciokilometrowy odcinek nowo wybudowanej jezdni zaczynający się na granicy województw: śląskiego i łódzkiego i biegnący w kierunku Katowic – mówi nam Marek Prusak z katowickiego oddziału GDDKiA.

Prace rozpoczną się także na autostradzie A4. Od najbliższej soboty ruszy kolejny etap prac na wysokości węzła Kędzierzyn-Koźle. Ruch przeniesiony zostanie na nitkę w stronę Katowic, sam węzeł kędzierzyński będzie jeszcze zamknięty. Tu prace potrwają do końca listopada.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content