play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Przedszkolaki z Piekar Śląskich uczą się segregować śmieci!

today25 stycznia 2020

Background

Piekarski Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami przekazał do wszystkich piętnastu przedszkoli miasta Piekary Śląskie, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wydział przekazał przedszkolom 219 pojemników do segregacji.

Żółte są plastik i metal, zielone na szkło i niebieskie na papier. Nieduże śmietniki pojawiły się w salach wszystkich grup. Stanisław Jarząbek – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami uważa, że tylko przez edukację najmłodszych można wprowadzić i utrwalić zwyczaj segregowania odpadów. Przypomnijmy, że teraz jest to już obowiązkowe. A za niesegregowanie domowych odpadów lub jeśli będziemy to robić błędnie, mają być nakładane kary finansowe.

– Odpowiednia kolorystyka oraz opis pojemnika będą zachęcały do segregowania odpadów. Poza tym chodzi o to, by kolorystyka pojemnika związała się na trwałe z odpowiednią frakcją odpadów i utrwaliła się w pamięci młodego pokolenia. Jest to kontynuacja działań wydziału, ponieważ w zeszłych latach szkoły podstawowe i ponadpodstawowe zostały wyposażone w pojemniki na korytarzach oraz w duże zewnętrzne pojemniki typu „dzwon” – mówi Stanisław Jarząbek.

Ponadto przedszkola zostały wyposażone w gry planszowe „Nauka z Krecikiem czyni Eko wojownikiem”.
W piekarskich przedszkolach jest obecnie 1668 dzieci, więc zasięg akcji jest ogromny.

 

 

Na oficjalnej stronie miasta Piekary Śląskie jest  dostępna ulotka wyjaśniająca zasady segregowania odpadów. Można ją znaleźć TUTAJ.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content