play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Przejścia dla pieszych do modernizacji. Zmiany w Zagórzu

today15 maja 2020

Background

W Sosnowcu kończy się powoli przebudowa przejść podziemnych. Dopełnieniem wielkiej modernizacji będzie remont największego i najpopularniejszego przejścia w Zagórzu. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą.

Przejście podziemne przy rondzie im. Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Braci Mieroszewskich, Długosza i Dmowskiego jest jednym z trzech w dzielnicy Zagórze. Wzorem rozwiązań zastosowanych w przypadku wyremontowanych już tego typu obiektów, zostaną tam zamontowane platformy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, pojawi się również monitoring i głośniki do bezpośredniej komunikacji, a także oznaczenia w języku Braille’a.

Wyłoniony w przetargu wykonawca (Silesia Invest z Gliwic) zrealizuje zadanie na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Warta 884 tys. zł modernizacja powinna zakończyć się w kwietniu 2021 r.

Jak mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu nie wiadomo jeszcze jak zmodernizowane zostaną pozostałe przejścia podziemne w Zagórzu.

  • cover play_arrow

    Przejścia dla pieszych do modernizacji. Zmiany w Zagórzu Adam Grabałowski

Pod uwagę mogą być brane różne możliwości, nawet likwidację wykopu i utworzenie konwencjonalnych „pasów” uzupełnianych specjalnymi rozwiązaniami, które spowodują, że kierowcy będą jeździć wolniej. Wszak niebawem w Zagórzu wytyczone będą buspasy.

Już poza zakresem prac Miejski Zakład Usług Komunalnych zadba o zmianę niewielkiego skweru znajdującego się pomiędzy wyjściem z przejścia a przystankiem autobusowym w kierunku Niwki. Tu na nowo zostanie zaaranżowana zieleń. Podobnie będzie w przypadku mniejszego placyku, który znajduje się obok przystanku w kierunku Dąbrowy Górniczej.

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content