play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Przełomowa data w luzowaniu obostrzeń. Wielki powrót do szkół

today31 maja 2021

Background

Majowe luzowanie obostrzeń dziś ma swój wielki finał. Miliony uczniów po raz pierwszy od wielu miesięcy spakowało plecaki i wyruszyło do szkół. Wcześniej poluzowano restrykcje dotyczące wielu branż i obszarów życia społecznego i gospodarczego.

Blisko cztery i pół miliona uczniów zasiadło dzisiaj po kilkumiesięcznej przerwie do szkolnych ławek. Ostatni dzień maja to pierwszy od miesięcy normalny dzień zajęć szkolnych. Dziś uczniowie wszystkich klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych wracają do zajęć stacjonarnych. Dołączają do najmłodszych z klas jeden trzy, którzy już od dwóch tygodni mają zajęcia w szkolnych klasach. Nauczyciele podkreślają, że niecały miesiąc do zakończenia roku szkolnego poświęcą nie tyle na ocenianie wiedzy, co na odbudowanie nadwątlonych przez pandemię relacji i przyjaźni. Ostatni dzień szkoły – 25 czerwca.

To kolejny i ostatni już w tym miesiącu etap luzowania epidemicznych obostrzeń. W maju restrykcje mocno zredukowano. Do funkcjonowania wróciły wszystkie branże i obszary życia społecznego, które wcześniej były objęte lockdownem. Wróciliśmy do lokali gastronomicznych, kin, teatrów, muzeów, salonów kosmetycznych, siłowni, basenów, czy klubów fitness. Poluzowano także zasady obowiązujące w transporcie publicznym. Wszystkie przywrócone do funkcjonowania instytucje, placówki, lokale i firmy muszą się stosować do ściśle określonego przez ministerstwo zdrowia wykazu zaleceń, ograniczeń i zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content