play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przerażona uciekła przed mężem. Schroniła się u syna

today17 sierpnia 2020

Background

Przerażona uciekła przed mężem. Kobieta znalazła schronienie u syna, który poinformował policję o dramacie, jaki przechodzi jego matka. 45-letni mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie oraz groził synowi odpowie. W weekend oprawca został zatrzymany przez miejscowych śledczych.

W miniony weekend tuż przed północą policjanci miejscowej policji pojechali na interwencję do jednego z mieszkań na terenie Świętochłowic. Na miejscu zastali mężczyznę, który powiadomił śledczych o tym, że jego ojciec znęca się nad matką. Policjanci ustalili, że kobieta w obawie przed mężem schroniła się u syna, ponieważ ten po raz kolejny uderzył ją oraz kierował wobec niej groźby pozbawienia życia. Roztrzęsiona i zastraszona mieszkanka Świętochłowic postanowiła przerwać milczenie. Poinformowała mundurowych, że jej partner od blisko trzech lat regularnie wyzywa ją i obraża. Nie stroni także od przemocy fizycznej. Jak się okazało, agresor groził również swojemu synowi.

Funkcjonariusze ustalili dane i wizerunek domowego oprawcy i rozpoczęli poszukiwania. W trakcie opuszczania budynku zauważyli zbliżającego się mężczyznę, odpowiadającego wizerunkowi sprawcy. 45-latek był zaskoczony widokiem śledczych. Świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się nad swoją żoną oraz kierowania gróźb karalnych wobec syna. Teraz może trafić za kraty nawet na 5 lat. Decyzją prokuratora agresor został objęty policyjnym dozorem, połączonym z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

źródło: KMP Świętochłowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content