play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Przerwa na papierosa do odpracowania! Tak zdecydował sąd

today19 lutego 2020

Background

Przerwa na papierosa do odpracowania. Tak zdecydował sąd w Hiszpanii, który nakazał pracownikom zostać dłużej w biurze, jeśli w godzinach pracy wychodzili puścić popularnego dymka. Sprawa odbiła sie szerokim echem w mediach społecznościowym. Zgadzacie się z wyrokiem?

 

Przerwa na papierosa do odpracowania. Sprawa z Hiszpanii

Cała historia została opisana na łamach Super Expressu i dotyczy hiszpańskiego oddziału firmy Galp, która zajmuje się m.in. dostawą gazu ziemnego, regazyfikacją oraz transportem, magazynowaniem i dystrybucją. Pracownicy sprzeciwili się wykorzystywaniu danych z kart magnetycznych do rozliczania ich z czasu pracy. Hiszpański sąd uznał, że pracodawca ma do tego prawo, co więcej, że może im kazać odpracować stracony w ten sposób czas. W praktyce oznacza to, że jeżeli ktoś w tej firmie spędzi 15 minut z papierosem, będzie w niej musiał zostać kwadrans dłużej.

 

 

Przerwa na papierosa. Co z Polską?

Na ten moment jest to pierwszy wyrok w tej sprawie w Unii Europejskiej, ale po jego ogłoszeniu pojawiły się pytania czy podobnie nie zaczną zachowywać się polscy pracodawcy. Szacuje się, że co czwarty Polak pali w pracy, średnio około 9 papierosów. Zakładając, że spędza na nim około 5 minut, to daje 45 minut każdego dnia.

 

Co sądzicie na temat wyroku, który zapadł w Hiszpanii? Czekamy na Wasze komentarze!

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content