play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Przerwany narkobiznes w Częstochowie i pod Będzinem

today24 marca 2021

Background

29-latek przekonywał, że uprawia koktajlowe pomidorki – w rzeczywistości były to… konopie indyjskie. Z kolei pod Będzinem odkryto domowy składzik różnych narkotyków – uzbierało się 2 tys. dilerskich działek. W obu przypadkach doszło do policyjnych zatrzymań.

Zgłoszenie, odebrane przez policjantów z Częstochowy mówiło o podejrzanej uprawie na ternie jednej z posesji. Funkcjonariusze zareagowali jak trzeba i przeszukali podejrzaną nieruchomość.

Policjanci znaleźli dwa namioty do uprawy roślin. W jednym było 14 krzaków, w drugim – kolejne 4. Rosły pomiędzy innymi warzywami. Niejako przy okazji, funkcjonariusze „wytropili” kilka działek amfetaminy i marihuany. 29-letni właściciel zakazanych środków usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków, uprawianie konopi i posiadanie do tego sprzętu grozi mu trzyletnia odsiadka.

Z kolei w wyniku policyjnej akcji w powiecie będzińskim na rynek nie trafi 2 tysiące dilerskich porcji narkotyków. Mundurowi od przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu, która w domu przechowywała znaczną ilość zakazanych substancji. Stróże prawa pojawili się na terenie prywatnej posesji i przeszukali mieszkanie. Znaleźli amfetaminę i kokainę, z których można sporządzić prawie 2 tysiące porcji dilerskich narkotyku. W ręce policjantów wpadła też marihuana. Dalszym losem młodej kobiety zajmie się sąd i prokuratura. Grozi jej 10 lat więzienia.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content