play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Przerzut” przechwycony – narkotyki nie trafią do Zakładu Karnego w Zabrzu

today8 lipca 2020

Background

,,Przerzut” przechwycony. Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu po raz kolejny wykazali się czujnością i  udaremnili przedostanie się na teren jednostki narkotyków i innych niedozwolonych przedmiotów.

Przez 5 metrowy mur

W dniu 7 lipca funkcjonariusze działu ochrony w wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych ujawnili na dachu jednego z budynków pakunek zawierający: środki odurzające oraz dwie przenośne pamięci. Wstępne badanie narkotestem białego proszku o wadze 5,66 g wykazało obecność amfetaminy. Ujawnione przedmioty niezwłocznie zabezpieczono i  przekazano policji. Dyrektor wszczął czynności wyjaśniające. Po ustaleniu sprawcy lub sprawców przemytu, usłyszą oni zarzut posiadania środków odurzających, jak i zarzut dostarczenia ich na teren więzienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych zauważyłem, że kilku skazanych zachowuje się w sposób nienaturalny. Postanowiłem to sprawdzić, o moich spostrzeżeniach poinformowałem dowódcę zmiany. Wspólnie z innymi funkcjonariuszami przeprowadziliśmy dodatkową kontrolę i ujawniliśmy na dachu jednego z budynków pakunek zawierający substancję i przedmioty niedozwolone – powiedział funkcjonariusz działu ochrony.

,,Przerzut”

Przestępcy w związku z obostrzeniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 tj.  czasowe wstrzymanie widzeń z rodzinami na terenie jednostki (zdarzało się, że osoby bliskie próbowały dostarczyć osadzonym narkotyki)  oraz zatrudnienia zewnętrznego, szukają innych dróg przemytu substancji oraz  przedmiotów niedozwolonych  na teren więzienia. Jedną  z nich jest tzw. ,,przerzut” przez więzienny mur. Na przestrzeni kilku tygodni już po raz drugi udaremnili przedostanie się w ręce skazanych narkotyków i innych niedozwolonych przedmiotów – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content