play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przewiń się o trzy dekady. Lata 90- te w natarciu!

today30 stycznia 2020

Background

Przewiń się o trzy dekady…Kreszowy dres, białe adidasy, plastikowe sandały, frotki we wszystkich kolorach tęczy. Przewijana ołówkiem kaseta magnetofonowa i VHS-y oglądane na podglądzie. NAJTISY, CZYLI EDUKACJA NOSTALGICZNA- to nowa propozycja katowickiego kina Kosmos oraz kinoteatru Rialto. W niedzielę 2 lutego warsztaty przewijania taśm magnetofonowych i VHS, projekcja kinowych hitów z lat 90- tych, a 8 lutego kresz party- potańcówka w klimacie lat 90-tych.

Przewiń się o trzy dekady- to hasło akcji NAJTISY, CZYLI EDUKACJA NOSTALGICZNA, która odbędzie się 2 lutego w kinie Kosmos. Najpierw coś dla najmłodszych, którzy lata 90. znają ze wspomnień rodziców. W ramach wydarzenia NAJTISY, CZYLI EDUKACJA NOSTALGICZNA odbędzie się emisja filmowego hitu o perypetiach trójki rodzeństwa Malinowskich, która pod nieobecność rodziców postanawia uporać się ze skutkami zuchwałej kradzieży i samodzielnie, dzięki własnej pomysłowości, zdobyć potrzebne pieniądze. Mowa oczywiście o filmie „Mów mi Rockefeler”.

Zaraz po filmie, ok. 17.45, rozpoczną się Warsztaty pod hasłem „Powrót do przeszłości”, które przeniosą dzieciaki do odległych lat 90. Będzie to okazja do zastanowienia się, jak spędzali czas wolny rodzice obecnych 10-latków i dlaczego współcześnie mamy inne rozrywki. Dzieci poznają analogowe nośniki  i dowiedzą się, jak działają kasety VHS. Część kina zostanie zaaranżowana na wypożyczalnię kaset video, a dzieci obejrzą fragment bajki z magnetowidu, jak robili to ich rodzice kilka dekad temu.

Skoro mowa o dorosłych widzach i VHS-ach, to na 20.00 zaplanowano seans kultowego filmowego debiutu Stevena Soderbergha: „Seks, kłamstwa i kasety wideo”  z niezapomnianymi kreacjami Andie MacDowell i Jamesa Spadera.

Finał nostalgicznej podróży odbędzie się 8 lutego w Kinoteatrze Rialto. W sobotni wieczór odbędzie się Kresz Party- czyli klasyczna potańcówka w klimacie lat 90.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content