play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przez covid-19 kolejne szpitale zamykają oddziały

today9 kwietnia 2020

Background

Covid-19 nie odpuszcza i atakuje przede wszystkim lekarzy i personel medyczny. W każdym takim przypadku oznacza to zawieszenie działania niektórych oddziałów i kwarantannę personelu. Dwa kolejne szpitale na Śląsku informują o takich obostrzeniach.

Zakażeni pracownicy i wstrzymane przyjęcia. Kolejne szpitale i przychodnie które muszą zawiesić działanie niektórych oddziałów z powodu covid-19. Tak jest w Tarnowskich Górach i w Zabrzu.

Bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Kolejne szpitale  i przychodnie zawieszają działania swoich oddziałów. Wszystko przez epidemię. Przychodnia Bi-Med w Tarnowskich Górach wstrzymuje funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W nagłych przypadkach mieszkańcy Tarnowskich Gór i okolic muszą jeździć do Zakładu Leczniczego Zakonu Ojców Kamilianów przy Bytomskiej 22.

Zabrze bez porodów

Od dziś wstrzymane są też przyjęcia pacjentek na Oddział Położniczo- Ginekologiczny w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Jak informuje szpital, trzech jego pracowników jest zakażonych koronawirusem. Pomimo zastosowania wszelkich koniecznych procedur epidemiologicznych (dokonanej kwarantanny 25 pracowników wraz z pobraniem materiału genetycznego w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 i wszelkich niezbędnych procedur dezynfekcyjnych oddziału), zostali poinformowani o pozytywnym wyniku badania w kierunku zakażenia koronawirusem u trzech naszych pracowników.

Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych jest w stałym kontakcie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content