play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Przez lata ukrywał się w Hiszpanii. Poszukiwany ENA trafił do aresztu

today31 sierpnia 2021

Background

Jaworzniccy policjanci zakończyli sprawę 33-letniego mężczyzny, poszukiwanego od lutego 2018 roku. Kiedy w toku poszukiwań kryminalni ustalili, że przebywa on za granicą, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Służby zatrzymały mężczyznę na terenie Hiszpanii, a następnie trafił on do polskiego aresztu.

Za 33-latkiem Sąd Rejonowy w Jaworznie w lutym 2018 roku wydał list gończy, ponieważ miał on do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy więzienia za przestępstwa narkotykowe. Kiedy prowadzący sprawę poszukiwawczą jaworzniccy kryminalni ustalili, że ukrywa się on za granicą, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna końcem lipca trafił w ręce mundurowych z Hiszpanii. Teraz, przekazany polskim organom ścigania, został osadzony w areszcie, skąd trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Stróże prawa z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie od początku roku do chwili obecnej zakończyli poszukiwania 169 osób, które zatrzymali bądź też ustalili ich miejsca pobytu. Ponadto funkcjonariusze z jaworznickiej Policji zatrzymali 24 osoby poszukiwane dla innych jednostek Policji.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content