play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

„Przyjmę tanio gruz” – uważaj na takie ogłoszenia!

today15 września 2020

Background

„Przyjmę tanio gruz i inne odpady” – takie ogłoszenia coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Bytomski magistrat przestrzega przed wizją szybkiego i taniego pozbycia się problemu.

Wielu z ogłoszeniodawców nie ma bowiem stosownych zezwoleń. A ich brak naraża zleceniodawcę na karę pieniężną.

Kiedy przekazujemy prywatnemu podmiotowi odpady musimy sprawdzić czy dana osoba lub firma ma stosowne zezwolenia. W przeciwnym razie narażamy się na karę administracyjną, a nawet postępowanie karne. W Wydziale Inżynierii Środowiska w Urzędzie Miejskim w Bytomiu są wszystkie decyzje, nawet te wydane przez inne organy publiczne dotyczące zezwoleń na zbieranie odpadów na terenie naszego miasta. Dlatego prosimy, aby w sytuacjach wątpliwych skontaktować się z nami – mówi Małgorzata Węgiel Wnuk z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Apel o ograniczone zaufanie wobec prywatnych podmiotów przyjmujących odpady związany jest z ostatnimi wydarzeniami. Służby miejskie ujawniły niedawno nielegalny zrzut pryzm starego asfaltu przy ul. Strzelców Bytomskich. Zgodnie z prawem, każdy osoba lub podmiot prawny mogą przyjmować odpady tylko wówczas, gdy posiadają zezwolenie wydane przed organy administracji publicznej.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content