play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

PRZYSPIESZĄ pociągi między Śląskiem a Małopolską

today11 lutego 2021

Background

Zmiany na kolei. Przyspieszą niektóre pociągi. Wielomilionowa inwestycja pozwoli im jechać szybciej nawet o 80 km/h. Chodzi o połączenie między dwoma województwami.

Pociągi przyspieszą na trasie z Małopolski na Śląsk. Właśnie rusza przebudowa obiektów między Tunelem a Wolbromiem na linii łączącej oba województwa.

– PKP PLK S. A. rozpoczynają prace od przebudowy wiaduktu w Podlesicach na szlaku Charsznica – Wolbrom. Na inwestycję obejmującą 3 wiadukty i 8 przepustów, przeznaczono 23 miliony złotych ze środków budżetowych. To kolejne zadanie zwiększające możliwości trasy Tunel Sosnowiec. Wiadukt kolejowy w Podlesicach zostanie całkowicie przebudowany i powstanie nowa, mocniejsza konstrukcja. W efekcie prac sprawniej pojadą pociągi – mówi reporterowi Radia Piekary Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Wykonawca rozpoczął już rozbiórkę elementów starego wiaduktu, ruch pociągów został jednak zachowany. Przebudowa ma znaczenie także dla kierowców samochodów – wyznaczono objazdy i zmieniono organizację ruchu w okolicach przebudowywanego wiaduktu.

Modernizacji doczekają się także 2 wiadukty na szlaku Tunel – Charsznica i 8 przepustów kolejowych między Tunelem a Wolbromiem.

Są to elementy modernizacji, która łącznie warta jest ponad 300 milionów złotych i ma usprawnić podróże kolejowe pomiędzy Małopolską a Śląskiem. Przebudowa obiektów na tej trasie sprawi, że na niektórych odcinkach podciągi przyspieszą z 30 do 80 kilometrów na godzinę.

Fot. Przebudowa wiaduktu w Podlesicach. Wojciech Parzelski / PKP PLK

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content