play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Przystanek Kozłowa Góra – Tauron Polska Energia

today25 czerwca 2022

Background

Przystanek Kozłowa Góra – Tauron Polska Energia był ostatnim z wydarzeń zorganizowanych w ramach dnia pod hasłem „Jeż MegaZwierz”. Zebrani w Parku Donnersmarcków mieli okazję do zabawy na świeżym powietrzu.

Piknik rodzinny „Przystanek Kozłowa Góra – Tauron Polska Energia” rozpoczął się o godzinie 17.00 programem dla dzieci w wykonaniu duetu Roko i Colino:
Następnie wygłoszona została pogadanka na temat jeży. O ciekawostkach dotyczących tych zwierząt opowiadał Łukasz Zimnoch – rzecznik prasowy TAURON Polska Energia S.A., który prezentował też domki dla owadów – coraz popularniejsze dziś – których zadaniem jest zachęcanie pożytecznych, zapylających kwiaty zwierząt do osiedlania się w tych miejscach. Domki te mają, co widać na zdjęciach, kształt jeża. Zostało zaprezentowane też w kinie Zacisze:
Następnie odbyła się się rodzinna zabawa z zespołem De Silvers, a wszystko to w zielonej scenerii Parku Donnersmarków, gdzie znajdują się tzw. noclegownie dla jeży:
Na antenie Radia Piekary wyemitowanych zostało wiele ciekawostek o jeżach i nie tylko. Do wspólnej zabawy zaprosili organizatorzy: Grupa TAURON, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz DKS Czarni Kozłowa Góra.
Patronem medialnym było Radio Piekary.

Jeż MegaZwierz – wydarzenia w MDK

Wiele wydarzeń, których motywem przewodnim był jeż, odbyło się w piątek, 24 czerwca, w Miejskim Domu Kultury. Na samym początku dzieci przybyły do kina Zacisze. O 9.30 spotkały się z Krzysztofem Sokołem z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników, który przybliżył wiedzę na temat jeży, a już kwadrans później wyświetlony został film pod tytułem „Jeżyk i przyjaciele”. Uczestnicy dostali też pamiątkowe dyplomy. Spotkały się również z Łukaszem Zimnochem – rzecznikiem prasowym Tauron Polska Energia S.A., który przybliżył najmłodszym ważne informacje o jeżach i nie tylko.

Gdy zakończyła się zabawa w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73, dzieci spotkały się, o godzinie 14.00, w filii MDK w Kozłowej Górze, gdzie zorganizowany został, z myślą o przedszkolakach, spektakl pt. „O jeżu Jerzyku co nie mógł zasnąć”, w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie – poprzedzony prelekcją, której celem stała się edukacja związana z głównym bohaterem dnia – jeżem. Zebranym wręczono podziękowania za udział w akcji „Jeż MegaZwierz”.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content