play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pszczyna

Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice

today20 listopada 2020

Background

W czwartek ok. godz. 19:30 przywrócony został ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice. Od 1:20 ruchliwa trasa Katowice-Żywiec była zablokowana po wykolejeniu kilku wagonów pociągu towarowego.

Dzięki prowadzonym non stop pracom, składy mogą przejeżdżać po jednym torze między Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami Zdrój. Pociągi dalekobieżne wróciły na rozkładowe trasy. W ruchu regionalnym można podróżować bez komunikacji zastępczej.

„W prace zaangażowana była maksymalna liczba ludzi i sprzętu”, czytamy w komunikacie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK). Po wkolejeniu wagonów i odprowadzeniu składu towarowego, konieczna była naprawa rozjazdu, aby pociągi mogły jeździć jednym torem. Teraz wykonywane będą prace przy drugim torze.

Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice był wstrzymany i obowiązywały zmiany w kursowaniu pociągów. W Sosnowcu powołany był zespół składający się z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych SA i przewoźników, który na bieżąco zarządzał ruchem. Informacje o zmianach były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

W nocy ze środy na czwartek (ok. 1:20) na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren był zabezpieczony. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.
Prace potrwają jeszcze do niedzieli.

źródło/foto: PKP PLK

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content