play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Pseudokibic odpowie za pobicie i burdy stadionowe

today5 października 2022

Background

Pseudokibic zaatakował w Chorzowie przypadkowo napotkaną osobę. Dotkliwie pobił swoją ofiarę, która trafiła do szpitala. Ma też na koncie udział w burdzie stadionowej.

Policjanci z Chorzowa namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który we wrześniu napadł  i dotkliwie pobił innego mieszkańca miasta. Brał też udział w burdzie na stadionie. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Pseudokibic odpowie za pobicie i udział w awanturze na stadionie

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu ustalili i namierzyli sprawcę dotkliwego pobicia mężczyzny, do którego doszło we wrześniu na ulicy Wolności. Z ustaleń wynikało, że sprawca bez żadnego powodu, na głównej ulicy miasta zaatakował i dotkliwie pobił nieznanego mu mężczyznę, który z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Bezpośrednio po zgłoszeniu, chorzowscy śledczy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Mężczyzna objęty policyjnym dozorem

Policjanci wytypowali i zatrzymali potencjalnego sprawcę. Współpraca z funkcjonariuszami specjalnej grupy do walki z przestępczością stadionową umożliwiła wytypowanie tego samego mężczyzny do udziału w burdach stadionowych, zaistniałych podczas meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców drużyny z Chorzowa. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Policjanci podkreślają, że to kolejny zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję pseudokibic, który brał udział w zajściach podczas derbowego meczu.

Źródło i zdjęcie: KMP Chorzów

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content