play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pseudokibice na kładce nad DTŚ! Najpierw uciekli, później potrącili samochodem policjantów

today8 września 2021

Background

Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali pięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy dopuścili się czynnej napaści na mundurowych. Pseudokibice potrącili samochodem dwóch policjantów, którzy podjęli wobec nich interwencję. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają.

Do zatrzymania pięciu mężczyzn, w wieku od 17 do 22 lat, doszło w centrum Katowic, w trakcie interwencji, którą podjęli policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację, że na kładce nad Drogową Trasą Średnicową łączącą ul. Uniwersytecką z ul. Olimpijską grupa około 150 pseudokibiców odpaliła materiały pirotechniczne. Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci z OPP Katowice i z katowickiej komendy.

Mundurowi podjęli czynności związane m.in. z ustaleniem tożsamości osób, które znajdowały się na kładce. Część pseudokibiców, chcąc uniknąć identyfikacji, usiłowała odjechać z miejsca interwencji swoimi pojazdami. Pomimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem, kierujący Skodą potrącił dwóch umundurowanych policjantów. W celu zatrzymania pojazdu funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. Wtedy też 5 pseudokibiców zaniechało dalszej próby ucieczki i zostało zatrzymanych. Poszkodowanym policjantom natychmiast udzielono pomocy medycznej. Jeden z nich został hospitalizowany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w trakcie interwencji policjanci wobec 12 agresywnych pseudokibiców użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani pseudokibice zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji trwają. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content