play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Psie piękności na wystawie w Sosnowcu

today23 stycznia 2020

Background

Psie piękności na wystawie w Sosnowcu. Owczarki niemieckie, terriery, molosy- te rasy będzie można zobaczyć podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych Duo CAC, która odbędzie się na terenie wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu 25 i 26 stycznia br. W organizowanej przez będziński oddział Związku Kynologicznego w Polsce pojawi się około 3 tysięcy czworonogów ze 190 ras, wystawianych przez tysiąc hodowców z 7 krajów świata.  Podczas wydarzenia odbędzie się się spotkanie z behawiorystą Jackiem Gałuszką- autorem książek o psach. Gościem Targów będzie także Marcin Jałowy- autor programu „Marcin i jego zwierzaki” 

Psie piękności na wystawie w Sosnowcu to nie jedyna atrakcja wystawy. Podczas wydarzenia będzie można nabyć także akcesoria dla zwierząt, uzyskać cenne porady od wystawców i hodowców, poznać rasy psów i ich zwyczaje. Nie zabraknie tresury, pokazów psich sztuczek oraz konkursów z nagrodami. Sędziowie kynologiczni będą oceniali zwierzęta w 23 ringach. Jak co roku nie zabraknie pojedynczych egzemplarzy psów ras, które nie są uznane i które rzadko widzimy na ringach. Wśród nich są psy puli, kuwasze, anatoliany- duże psy molosowate, pochodzące z Turcji, które wymagają specyficznej opieki, treningu i zapewnienia im specyficznych warunków. Nie zabraknie psich piękności, których pielęgnacja wymaga robienia…dredów. – mówi  Małgorzata Wiśniewska, członek zarządu będzińskiego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego.

Wystawa w Sosnowcu należy do największych tego typu wydarzeń organizowanych w Polsce. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Piekary.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content