play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pszczyna: Dostał ataku padaczki i wpadł do rzeki. To oni go uratowali!

today20 września 2021

Background

Dostał ataku padaczki i wpadł do rzeki. O dużym szczęściu może mówić 55-latek, który został uratowany przez policjantów z Pszczyny. Z pomocą przyszli mu dzielnicowi.

W piątek, około godziny 21:00, dzielnicowi  z Pszczyny uratowali życie 55-letniemu mężczyźnie, który spacerując po okolicznym parku, dostał ataku padaczki, a następnie wpadł do rzeki Pszczynki. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast ruszyli z pomocą mieszkańcowi Pszczyny, który nie potrafił sam wydostać się z wody i zaczął się topić. Pomimo tego, że w miejscu zdarzenia rzeka miała silny nurt, a warunki pogodowe i pora nocna nie ułatwiały zadania, policjanci bez wahania wskoczyli do wody, ratując mężczyznę, który dodatkowo był zaplątany w zaroślach. Po chwili zmagań udało się wyciągnąć 55-latka na brzeg, który po udzielonej pomocy medycznej bezpiecznie wrócił do domu.

– Podziękowania należą się 29-letniemu mieszkańcowi Pszczyny, który był świadkiem zdarzenia i powiadomił policję – mówią Radiu Piekary pszczyńscy policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content