play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pszów: Domowa plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

today22 czerwca 2020

Background

Pszów: Domowa plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Policjanci z pszowskiego komisariatu zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Plantacja nielegalnych roślin znajdowała się w domu jednorodzinnym oraz w ogrodzie należącym do 43-latka. Policjanci zatrzymali „plantatora” i przejęli 27 krzewów konopi, jak również susz, z którego można było przygotować ponad 700 działek dilerskich. Prokurator wobec 43-letniego „plantatora” zastosował policyjny dozór. Za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Pszów: Domowa plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Cała sprawa zaczęła się od ustaleń kryminalnych o tym, że w jednym z domów przy ulicy POW w Pszowie prowadzona jest nielegalna uprawa konopi. W piątek mundurowi pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali 43-letniego właściciela, którego poinformowali o celu swojej wizyty. Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne w domu oraz sprawdzili ogród. To tam w szklarni odkryli 17 krzaków konopi.

Na strychu domu znaleźli kolejne 10 nielegalnych roślin oraz sprzęt do ich uprawy. Stróże prawa zauważyli także papierową torbę wypełnioną suszem roślinnym i słoiki z brunatno-zieloną substancją. Wszystkie znalezione krzewy, jak również przedmioty służące do ich uprawy, zabezpieczono. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut uprawy zabronionych roślin i posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wobec 43-letniego „plantatora” zastosował policyjny dozór. Za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

 

info i fot. slaska.policja.gov.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content