play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pulsoksymetr dla osób z potwierdzonym koronawirusem i automatyczna kwarantanna dla rodziny. Po konferencji premiera Morawieckiego

today30 października 2020

Background

Pulsoksymetr dla osób z potwierdzonym koronawirusem i automatyczna kwarantanna dla rodziny- konferencja premiera Morawieckiego. Każda osoba wskazana przez lekarza POZ z dodatnim wynikiem koronawirusa, która przechodzi infekcję w sposób bezobjawowy lub skąpo objawowy otrzyma pulsoksymetr- czyli urządzenie rejestrujące poziom natlenienia krwi.

Szef resortu potwierdził, że na razie rząd nie wprowadza dodatkowych obostrzeń. Zgodnie z deklaracją ministerstwa zostanie rozbudowana sieć izolatoriów.

Zmiany szykują natomiast w kwarantannie. Adam Niedzielski powiedział, że rodzina osoby zakażonej automatycznie przechodzi na kwarantannę, nie musi czekać na telefon z sanepidu. Przyjmujemy, że kwarantanna będzie miała charakter automatycznyjeśli macie współdomownika z dodatnim testem, to zostańcie w domu – mówił minister Niedzielski. Szef resoru potwierdził, że od teraz uznawane będą wyniki testów antygenowych, bez konieczności potwierdzania testem PCR.

 

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content