play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Puma na 30 dni zostanie w ZOO w Chorzowie

today13 lipca 2020

Background

Puma Nubia na 30 dni zostanie w ZOO w Chorzowie. Wracamy do sprawy poszukiwań pumy, która w piątek wraz z właścicielem uciekła do lasów pod Ogrodzieńcem. Zwierzę jest w ogrodzie zoologicznym, w czasie w którym będzie tam przebywać, właściciel wraz z zaangażowanymi w sprawę radnymi będą szukać pomocy prawnej. Wczoraj przed komisariatem policji w Zawierciu odbyła się demonstracja poparcia dla właściciela zwierzęcia.

  • cover play_arrow

    Puma na 30 dni zostanie w ZOO w Chorzowie Redakcja Radia Piekary

Przypomnijmy, właściciel zwierzęcia sam oddał się w ręce policji. Jego poszukiwania trwały od piątku, brało w nich udział 200 funkcjonariuszy, helikopter i antyterroryści. Akcja była trudna. Właściciel pumy to były żołnierz, biorący udział między innymi w wojnie w Afganistanie. Był uzbrojony.
Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony do domu. Grożą mu 3 lata więzienia.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Właściciel uciekł z pumą. Policjanci z Zawiercia poszukują zwierzęcia, które było przetrzymywane na prywatnej posesji w jednej z gmin w Ogrodzieńcu. Akcja cały czas trwa.

– Pracownicy z ZOO w Poznaniu mieli dziś z rana odebrać pumę, bo taki był wyrok sądu. Mężczyzna się nie zgodził i wraz z pumą oddalił się do lasu. Poszukiwania trwają. Zaangażowane sa wszystkie patrole z terenu powiatu zawierciańskiego. Pomogą nam również policjanci z Katowic – mówi Radiu Piekary Tomasz Graboś z Komendy Powiatowej w Policji w Zawierciu.

Wiecie coś w tym temacie? Dzwońcie na Alarmową Linię Radia Piekary – 695 887 887!

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content