play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pyrzowice: Cudzoziemcy z Syrii chcieli nielegalnie przekroczyć granicę!

today4 sierpnia 2021

Background

Niedawno funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 cudzoziemców, którzy wysiedli w Pyrzowicach z samolotu lecącego z Aten. Podróżni przedstawili do kontroli dokumenty, których autentyczność była wątpliwa. Chcieli nielegalnie przekroczyć granicę kraju.

 

Pokazany przy odprawie polski dowód osobisty okazał się podrobiony. Kolejne dowody, jakimi legitymowali się następni cudzoziemcy, czyli austriacki, rumuński, cypryjski oraz włoski były również domowej roboty. Ostatni z pasażerów nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Ustalono, że wszyscy zatrzymani mężczyźni to obywatele Syrii. Obcokrajowcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polski, wbrew obowiązującym przepisom. W dodatku przy użyciu podstępu, poprzez posłużenie się podrobionym dokumentem jako autentycznym.

 


Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze. Wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu do kraju.

Fot: Facebook/ Katowice Airport

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content