play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pyrzowice: Linie lotnicze wstrzymują loty do Włoch i Niemiec

today9 marca 2020

Background

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się w Polsce. Mówimy już o jedenastu potwierdzonych przypadkach zachorowań na COVID-19, z czego dwa wystąpiły na Śląsku. W związku z zagrożeniem, odwoływane są loty do miejsc, w których ognisko zachorowań jest największe.

Nie latają już do Włoch i Monachium. Latające z Pyrzowic linie lotnicze Wizz Air, Ryan Air oraz Lufthansa zawieszają loty. Wszystko w związku z koronawirusem. Do 3 kwietnia Wizz Air wstrzymuje loty z Katowic do Bergamo w północnych Włoszech. Ryan Air nie lata też do Bolonii – i tak będzie do 8 kwietnia.

Z kolei Lufthansa, z uwagi na uziemienie części swojej floty, zawiesiła tymczasowo loty między Katowicami a Monachium. Tak jest od dzisiaj do 28 marca.

Lot także wstrzymuje wszystkie przeloty do Włoch.

 

  • cover play_arrow

    Pyrzowice: Linie lotnicze wstrzymują loty do Włoch i Niemiec Katarzyna Taras

 

Tłumaczył Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport. W związku z epidemią koronawirusa pasażerowie przylatujący do Pyrzowic z Włoch poddawani są kontroli temperatury ciała. Kontrole będą prowadzone aż do odwołania.

Największe ogniska zachorowań na korowirusa w Europie występują w Niemczech i we Włoszech. U naszych zachodnich sąsiadów w sobotę były już 684 potwierdzone przypadki, natomiast we Włoszech liczba chorych na COVID-19 wynosi już ponad 7300 osób.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content